Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten
In deze sectie horen alleen topics welke een project beschrijven. Hiervoor gelden bijzondere regels. De beschrijving van het project staat centraal, reacties van zowel de Topic Starter (TS) als andere leden zijn alleen toegestaan indien deze rechtstreeks betrekking hebben op de projectinhoud. Zie ook de forumregels die hierop van toepassing zijn.

Onderwerp: mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic).

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 05 nov 2014 08:40 #567807

  • peter1
  • peter1's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6077
En nu dus een nieuwe topic aangemaakt !....van advies welke boot ik zou gaan kopen tot aan de aanschaf nu..
hij ligt in de achtertuin.....

Alles uitgezocht en mast er op gezet om te kijken hoe alles zit ! en meteen begonnen met de verlijming van de gaffel deze was over de hele lengte gespleten, ik het het vermoeden dat deze normaal ook verlijmt is geweest uit twee helfden vanwege de ronde doorvoer van het zeilkoort.

Ik heb besloten om deze gewoon te verlijmen met witte houtlijm (waterbestendig). er is een behoorlijk contactvlak..ga wel bij de mastbevestiging een paar rvs 4mm bouten er door zetten.
dat ie gespleten is komt vermoedelijk door een slechte lijmverbinding over de hele lengte.

Eigenlijk is dat het enigste wat echt kapot is.

Komende dagen wordt ie helemaal opgetuigd om alles te ervaren en te zien.
Ik ben de storm, en de windstilte.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 05 nov 2014 08:57 #567813

  • wilweg
  • wilweg's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 3604
Heb je foto's? :)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 05 nov 2014 20:15 #567983

  • TTS
  • TTS's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 218
Ben benieuwd :-)
Mirror 62265
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 10:59 #568116

  • peter1
  • peter1's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6077
nou jongens om jullie een beetje blij te maken ! hier een hele fotoserie.
Ik heb hem provisorisch opgetuigd om wat fotoos te maken, moet maar eens een andere dinghy zien, op internet kom ik niet echt wat tegen tot nu toe, maar is ook van later belang ! eerst schuren lakken en schilderen en repareren.

maar voor nu een hele fotoserie waarbij mij opvalt hoe hoog dat zeil eigenlijk is ! behoorlijke mastlengte totaal.(ps op de mast zit nog een windvaantje,maar staat net niet op de foto)

Bijlage DSCF7214.jpg niet gevonden



Bijlage DSCF7218.jpg niet gevonden



Bijlage DSCF7234.jpg niet gevonden



Bijlage DSCF7235.jpg niet gevonden



Bijlage DSCF7238.jpg niet gevonden



Bijlage DSCF7233.jpg niet gevonden




Bijlage DSCF7230.jpg niet gevonden



Bijlage DSCF7220.jpg niet gevonden

Ik ben de storm, en de windstilte.
Laatst bewerkt: 06 nov 2014 11:01 door peter1.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 11:21 #568121

  • TTS
  • TTS's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 218
Mooi compleet bootje!

Nu nog wat vernis en verf en gaan...
Zeilen zien er prima uit.
Mirror 62265
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 11:25 #568123

  • wilweg
  • wilweg's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 3604
Mooi hoor! :)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 11:36 #568128

  • peter1
  • peter1's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6077
zeilen zien er zeker prima uit ! de andere orginele set ook van jack holt, beide hebben ook een spinaker.

maar inderdaad het eerste is wat schuurwerk en verf werk...en ergens nog een licht trailertje kopen. en orientatie walplek bij een jachthaven uitgeestermeer of alkmaardermaar, moet ik nog over nadenken en uitfilosoferen...! en kijken wat de kosten zijn ! voorlopig wordt ie dadelijk helemaal schoongeboend en onder een dekzeil gelegd.

en dan volgende maand beginnen met schuren en lakken, en dan op zijn kop en schilderen met een mooie matte soort witte bootlak.
Ik ben de storm, en de windstilte.
Laatst bewerkt: 06 nov 2014 12:42 door peter1.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 11:47 #568131

  • jerry
  • jerry's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7348
Mooi bootje, Peter. Zo te zien heb je er ook roeiriemen bij. Zitten er ook dollen op de boorden? Wat mij opvalt zijn die mahonie(?) lijsten langs de intimmering. Heel mooi gedaan. Ik hoop maar dat je nergens rotte plekken tegenkomt in het multiplex. Als je eerst de buitenkant kaal maakt , bijvoorbeeld met een heteluchtfōhn, zie al snel of alles gaaf en dus waterdicht is. Van binnen zitten de luchtkasten e.d. Dus daar kun je moeilijk bij. Blijft foto's posten svp.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 11:48 #568133

  • TimoDino
  • TimoDino's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 921
De ARZV heeft voor kleine bootjes altijd wel plek.
Dompkruiser 770 "GISZMO"
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 12:44 #568141

peter1 schreef :
...en ergens nog een licht trailertje kopen.

Alleen de romp van een Mirror Dingey weegt maar 45 kg.
De rest samen 16kg.
De romp kan dus op de meeste autodaken en compleet op de meeste wat grotere auto's.
Ad
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 12:49 #568143

  • peter1
  • peter1's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6077
ja dollen zitten er ook bij, had ze er niet opgezet, ik heb een box met allerlei losse spulletjes en daar liggen ze nog bij.

dd buitenkant zit zeer goed in de lak ! ga hem niet kaal maken maar ga hem schuren en schilderen.
de laklaag is te goed ! lijkt mij het makkelijkste ! zou hem niet eens hoeven schilderen, maar wil naar een mooi soort wit,en hij is nergens rot ! is een harde boot zo te zien en te voelen.

ik zal fotoos blijven posten, maar hij gaat ff onder het zeil voorlopig.

arzv zal ik even contacten !

Op het autodak lukt wel met een paar man, maar is meer voor op vakantie, moet alles nog ff overnadenken , komt tijd komt raad.
Ik ben de storm, en de windstilte.
Laatst bewerkt: 06 nov 2014 12:52 door peter1.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 13:34 #568151

Ik zou dan juist niet beginnen met schilderen. Eerst maar even wat mijlen maken en zorgen dat je weet hoe alles in elkaar zit en werkt voordat je je echt gaat bezighouden met de looks. Zeker aan het begin zal je sneller even ergens een te harde aanleg maken en je lak beschadigen. Dat is des te meer zonde als je een tijdje ervoor alles (technisch gezien onnodig) hebt zitten lakken.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 13:40 #568155

  • peter1
  • peter1's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6077
ja ergens heb je gelijk ! maar hij gaat pas in april het water in, en de bovenkant moet zeer zeker opnieuw in de lak gezet worden.

maar ik zou er best mee kunnen varen, maar nu doe ik het niet meer ! ga hem toch eerst opknappen en dan van het voorjaar pas varen.....maar je hebt gelijk ! het zou logische zijn.
maar ik doe wel heel voorzichtig en zet er wel even een buitenboordmotor op voor de haven in en uit.

maar ik zou wel willen weten hoe alles in elkaar hoort officieel...qua tuigage en touwwerk.
Ik ben de storm, en de windstilte.
Laatst bewerkt: 06 nov 2014 13:42 door peter1.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 13:48 #568158

Bbm zou Ik niet doen! Bootje van 60 kg met 10 kg extra op de spiegel vaart vermoedelijk voor geen meter! Roeien gaat gaat prima, zelfs op mijn Efsix van 6 meter en 500 kg heb ik geen motor, stevig peddelen.
Voorheen Flying Arrow Schakel
Voorheen Schakel H2414 Neptinus
Voorheen 470 H220
Efsix 1073
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 14:21 #568167

  • peter1
  • peter1's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6077
Zat ik stiekem ook al aan te denken ! waarom niet helemaal op natuurkracht, zo een bootje zal niet te zwaar roeien.....op zo een bootje hoef dat eigenlijk helemaal niet.
we gaan het wel ontdekken in april !
ben echt een beginner met zeilen zo !
vandaag weer alle zeilen en tuigage eraf en in de schuur, hee boot schoongemaakt met groen zeep en een dekzeil er over heen getrokken.

ik begin hem steeds beter te zien !, en nog een mankement ondekt bij de de houder van de riemdol.
hier mist een ronde houten versteviging...die moet ik namaken !. (foto komt) voor de rest wordt mijn indruk van de staat van de boot steeds beter ! maar ben nog niet op het einde van de inspectie, achter die twee ronde gaten voorin moet ik nog met en zaklamp aan de gang.
Ik ben de storm, en de windstilte.
Laatst bewerkt: 06 nov 2014 15:58 door peter1.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 16:32 #568203

  • CO26
  • CO26's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 381
Hoi Peter, ik zou meteen mijn nieuwe boot willen uitproberen. Je woont in Warmenhuizen zag ik, bij Dirkshorn kun je de plas op, is vlak bij.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 06 nov 2014 17:28 #568218

  • peter1
  • peter1's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6077
ja op die plas vaar ik vaak met mijn rubberbootje, klein plasje waar je met een zeilboot vast zit.
maar had er al over nagedacht, kan hem daar ook gratis in de sloot neerleggen, maar moet dan wel onder een hele lage betonnen brug.....maar om ff te testen is dat een optie nu.
maar ik krijg mijn vrouw niet zo gek om de boot van achter in de tuin weer op het autodak te zetten. en als ik hulp dragers zou maken met steunhoeken gaat het al beter, maar zo is het bijna niet te doen !

Ik moet ook een paar kleine wieljes maken om de mirror te verrijden.(soort wal trailertje).die maaik zelf dan kost het bijna niks...ik maka hem grotendeels van hout aangezien de mirror bijna niets weegt.

als ik een klein trailertje had voor achter de auto, dan had ik hem wel ff geprobeerd.
moet over alles nog overdenken en laten inzakken....rustig aan !
eerst inspectie en onderzoek afronden.
Ik ben de storm, en de windstilte.
Laatst bewerkt: 06 nov 2014 17:29 door peter1.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 07 nov 2014 10:11 #568429

Toen ik nog een piraatje had als bijboot kon ik die op zijn kant zo tegen de daksteunen op de auto zetten (die staken een beetje uit) en er dan vrij makkelijk op tillen.
En die woog ook bijna 40 kg omdat ik hem van 6 mm i.p.v. 5 mm multiplex had gemaakt.

Ik heb trouwens de tekening nog ( wel heeeel oud en met plakband aan elkaar geplakt maar compleet) dus als er nog een liefhebber is om een Piraatje te bouwen :unsure:
Ad

Bijlage Presentatie1_2014-11-07.jpg niet gevonden

Laatst bewerkt: 07 nov 2014 10:17 door Yellow Boat.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 07 nov 2014 10:18 #568432

  • peter1
  • peter1's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6077

Bijlage DSCF7239.jpg niet gevonden


leuk tekeningetje

jawel ! we gaan wel ontdekken wat wel en niet mogelijk is..
voorlopig heb ik een paar boeken over zeilen gehaald bij de kringloopwinkel en ik zag daar een waltrailertje staan van rvs voor een kano..toch meegenomen voor weinig.
moeten wel nieuwe bandjes op en een beetje verbouwen, maar ik denk dat ie dan best bruikbaar is als waltrailertje voor de mirrow.
Ik ben de storm, en de windstilte.
Laatst bewerkt: 07 nov 2014 10:21 door peter1.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 07 nov 2014 10:45 #568441

Er bestaan hele systemen om het bootje van de grond op de auto te krijgen zonder ook maar 1 kilo van de boot te tillen.
Heb even geen plaatje maar kan een korte uitleg geven.

In het verlengde van de dak dragers komt er een geleider diagonaal tot aan de grond.
En dan met een poeli systeem trek je zonder moeite het bootje er op of in combinatie met een motortje of zelfs met een schroef tol.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 07 nov 2014 10:48 #568444

Bijlage rhino-rack-side-boat-loader-fits-left-side-of-vehicle-640x426.jpg niet gevonden



Bijlage 463993895_1c572c40e5.jpg niet gevonden

Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 07 nov 2014 12:00 #568468

  • peter1
  • peter1's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6077
gaaf man dat systeem ! zoiets is wel heel erg makkelijk.

Het houten verstevingsdeel van een van de riemdollen die was afgebroken, is gevonden in de onderdelenbox....dus gewoon weer schuren en vast lijmen.....gelukkig is echt alles aanwezig.
maar meteen gedaan vandaag, ik ga er wel nog enkele ronde houten pluggen door en door in verlijmen voor de ultieme stevigheid zeg maar, ik doe dat ook met de gaffel.

maar dank je wel voor de fotoos van het dak systeem.

Komend jaar gaat ie meteen begin seizoen op een plekje op de wal in een jachthaven bij het uitgeestermeer of alkmaardermeer en het liefts eentje waar ook een camping bij is.
kan ik daar ook eens een weekje met de caravan staan.

Ik zie dat de walprijzen per vierkante meter gaan en mijn boot is 1.4 x 3.3= 4,62 vierkante meter,tenminste als ze het zo berekenen, en met de eerste berekeningen vind ik het niet eens goedkoop, ik had eigenlijk 100 euro ingeschat zo op mijn gevoel.

Bandjes van de waltrailer zijn wel heel..heb ze opgepompt.

Eigenlijk is alles nu heel en gerepareerd, was ook niet veel kapot.

Het enigste wat ik mis zijn van beide grootzeilen de zeillatten !.alleen van de orginele zit er eentje bij. van de tweede zeilenset die gemonteerd zit op de mirror dinghy zit er niet eentje
bij.

een week geleden wist ik niet eens dat deze bestonden !

Dat is het enigste wat ik nu mis, dus die moeten besteld/gemaakt worden.
ben nu bezig om me te verdiepen in de lak, en ga eerst het bovendek doen.

gaat goed zo !
Ik ben de storm, en de windstilte.
Laatst bewerkt: 07 nov 2014 18:07 door peter1.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 08 nov 2014 11:19 #568839

  • peter1
  • peter1's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6077
Vandaag weer ff bezig geweesst met onderzoek afronden bovenzijde van de boot.
blijft meevallen, al kan ik de plakjes lak lostrekken van bepaalde stukken.
het kielgedeelte is wel gelukkig in orde, er is over de polyester versterkingen heen gelakt en dat is wit uitgeslagen, ik trok de vellen er zo van af. er onder is het helemaal in orde.

dat valt me weer mee !...wel moet de hele stootrand rondom worden afgeschuurd tot op kaal hout.
op bepaalde stukje en zeker op de punt is het hout werk wat vochtig onde lakvelletjes, dus dat moet goed doordrogen, maar is niet rot !..net op tijd allemaal, want ook daar trek aan een kant de vellen vanaf...ook op de bodem het zelfde verhaal, de rest van het lakwerk is wel helemaal in orde....dus maar ff een bandschuurmachine regelen en een goede punt schuurmachine.....dat is het meeste werk.

Dan alles ontvetten en lichtopschuren en schoonmaken en opnieuw lakken.
wat ik erg leuk vind is een embleem ofzo van de maker naast het nummer.
ik ga de mirror dinghy club in engeland benaderen of zei het kunnen herleiden.
mischien is het geen embleem van de maker, maar een GB door elkaar heen wat great britain zo zijn ofzo iets.

hier is een fotootje !
en ook een fotootje van de ruimtes voor in met een soort oragnje rode coating.
mag ook wel een likje verf gebruiken. die rubbertjes voor de afdichting mogen ook wel vernieuwd worden........maar man ik krijg zin om te gaan zeilen.....! het begint te kriebelen.
weer een reparatie ondekt, latje trok ik zo los...
ben blij dat het lakwerk wel verwaarloost was , maar net op tijd voor de hout rot zeg maar.
behalve op een plek, daar vond ik hout rot, maar meteen bezig om het te frezen tot op schoon hout.
het liefste zou ik de hele boot in een zandstraal cabine willen leggen, maar dat gaat heel wat kosten dus maar handwerk.
Maar het schuren gaat een hoop werk opleveren, doe erg rustig aan ! elke week een paar uurtjes meer niet. als ie maar begin april klaar is....dus een zee van ruimte.

Bijlage DSCF7265.jpg niet gevonden



Bijlage DSCF7266.jpg niet gevonden



Bijlage DSCF7261.jpg niet gevonden





Bijlage DSCF7241.jpg niet gevonden



Bijlage DSCF7246.jpg niet gevonden



Bijlage DSCF7248.jpg niet gevonden



[

Bijlage DSCF7261.jpg niet gevonden

Ik ben de storm, en de windstilte.
Laatst bewerkt: 08 nov 2014 13:55 door peter1.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 10 nov 2014 04:01 #569441

  • fpricken
  • fpricken's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 374
Gaat er mooi uitzien Peter B)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mirror dinghy uit 1978 van peter (opknaptopic). 10 nov 2014 07:34 #569454

  • peter1
  • peter1's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6077

Bijlage DSCF7267.jpg niet gevonden


Zeker ! begin ook steeds meer zicht te krijgen in de mirror, ik heb mij ook goed ingelezen over het schuurwerk en de wijze waarop ik het beter kan doen.

Wel een tegenvaller was het stukje houtrot, ik moest steeks verder en dieper er resulteerde in een behoorlijke reparatie aan de voor kant, de schroeven moest ik doorslijpen.
Je kan aan het hele lakwerk goed zien dat een helft van de boot er slechter aan toe is dan de andere helft, zal met opstal te maken hebben gehad of zonkant, .

beslag krijg ik niet los zonder de schroeven te vernielen, dus uitboren maar.
De boot op zijn kop gehad voor totale inspectie en en blijft bij kleine reparaties, zoals een loszittende metalen strip onder de boot.

Maar blijf zeggen dat het mij meevalt, het had vele malen slechter kunnen zijn.
ben ik blij dat ik 15 jaar modelvliegtuigen heb gebouwd, met metaal ben ik niet zo goed, maar hout werk en lijmverbindingen is no problemo.

nu over schakelen op schuren en schuren enzo.
Ik neem een goede scherpe verfkrabber en een fohn, kleine handschuurmachine en een handschuurblokje.

Zo ga ik het doen, voor de rest heb ik ondekt dat er wel veel info is over de mirror op internet, maar dat de juiste benaming erg belangrijk zijn, mirror dinghy rigging instructions was een mooie.

De naam van de boot wordt*** GANJI**** en dat wordt er met mooie passende sierletters opgeschilderd.

Gaat een gaaf bootje worden.
Ik ben de storm, en de windstilte.
Laatst bewerkt: 10 nov 2014 14:31 door peter1.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.187 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl