## Situatie:
- LiFePO4 WattCycle 12v, 314 Ah, smart met BMS.
- Gebruik inmiddels drie weken.
- shunt aan de min, (victron). Niet verder dan zeg 80% ontladen. maximaal 5 keer vol geladen.
- Lader victron Bluesmart 12v 16A. Kiest eigen programma, registreert en laadt Li-on.
- Handleiding WattCycle zegt laden 14,4 +-0,2 Volt. (Bluesmart laadt op 14,6).
- Gemiddelde belasting afgelopen weken: koelkast, VHF, laptop opencpn, diepte, ais, vhf, furuno, ankerlicht (LED). Zeg maximaal 9A. Gemiddeld gebruik per over zeg 21 dagen ca 12 Ah/dag.
- Gisterochtend 8:00 SOC 80%, spanning 13,29 Volt. Dat klopt met de ontlaadgrafiek (die ik afgelopen drie weken ook zelf heb gemeten.)
- Afgelopen nacht: ankerlicht, koelkast, laptop met opencpn. Zeg 7A Max, gemiddeld 2A.
- 1 wijziging t.o.v. afgelopen nachten: ik had een klein USB vermogensmeter gehangen tussen de usb-pd uitgang en de laptop. Uit nieuwsgierigheid om over de nacht de verbruikte Ah te meten.
- Om 1:34 (gegevens van de shunt) is de accu afgeschakeld. Alles uit. Er liep toen een stroom van 1.1A. Geen rare pieken oid.
- Temperatuur in de accuruimte en in de boot zeg 20 C.
- dit constateerde ik zelf op 4:00. Spanning gemeten: WattCycle 0,5 volt. Temperatuur normaal conform omgeving.
- om 8:00 de WattCycle gescheiden. even gewacht: 5,3 Volt. Om 1300: 5,3 Volt. 1600: 5.3 volt.
- Ff gezocht: hoofdzekeringen nog in tact. ( de kleinere benedenstrooms nog niet allemaal gecontroleerd.)
- Nu aan de walstroom, WattCycle nog steeds gescheiden, maar huis nu direct op de lader. Blijkt dat de koelkast met veel moeite opstart. Motor slaat aan, maar schakelt na tien seconden weer af. Dat blijft ie doen.
## Mijn analyse
1. Ik vermoed dat de BMS twee (van de vier?) prisma cellen heeft afgesloten. Hoewel 2*3,4=6,8. En dat is geen 5,3 zoals gemeten. Ik begrijp die waarde niet.
2. Er was 1 ding afgelopen nacht anders in vergelijk met afgelopen drie weken: m’n usb-vermogensmeter. Is dat een boosdoener? Maar dat kan ik me niet voorstellen. De historie uit de shunt toont geen pieken of ander raar gedrag voorafgaand het afschakelen om 1:34.
3. De koelkast loopt op z’n laatste benen en heeft een storing teruggekoppeld naar de BMS?
## Oplossing?
Ik neig er naar om de WattCycle weer aan de lader te koppelen. Om te kijken wat er gebeurt. Maar dat durf ik toch niet. Als er iets ontploft enz liever niet in de boot of in de jachthaven. Ik haal em er uit, en zet em thuis buiten voor de deur en zet dan de lader er op. Wellicht reset ie zich weer.
Daarnaast contact met de leverancier, maar Chinese makelij weliswaar via Duitse tussenhandel. Maar ik verwacht eerlijk gezegd weinig.
# Vraag
Heeft iemand:
1. een suggestie wat er aan de hand is? (Waarom nu 5,3 Volt bijv).
2. Een idee van een herstelmethode?
Dank alvast voor het meedenken.